Přihlaš se
do svého indexu a deníčku
Junior akademie je také na facebooku kolečkem
myši rozjeď
informační
kolotoč

Může lidské plíce nahradit stroj?

určitě. se současnými přístroji pro umělou plicní ventilaci už není výměna plynů v plicích pacientů žádný problém a ti pak mohou opět volně dýchat. Z blízka si to můžeš prohlédnout třeba na modelu umělého pacienta.

Dokážeš přemístit věci bez pohnutí ruky?

jasně! Stačí počítač, pár motorků a dalších konstrukčních prvků a za chvíli máš na stole chytře naprogramované chapadlo, které se před ničím nezastaví.

Čím to, že něco létá a něco zase ne?

Může za to aerodynamika. Nerovnováha statického tlaku způsobí vznik aerodynamické síly, která umožňuje létat i letadlům těžším vzduchu. Zkusit si to však můžeš i na obyčejné vlašťovce.

Kdo jsme
a proč tu jsme?

Prostřednictvím Junior Akademie chceme srozumitelně a systematicky seznamovat vás, žáky základních a studenty středních škol, s výzkumem a nejnovějšími poznatky v oblasti technických oborů, jako je elektrotechnika, strojírenství, informační technologie, doprava, stavebnictví, biomedicínské a jaderné inženýrství.

Po dobu trvání projektu, tedy od září 2012 do května 2014, budeme organizovat zajímavé a interaktivní kroužky, které vždy povede odborník z ČVUT. Chybět nebudou exkurze na výjimečných pracovištích naší vysoké školy, kde se budete moci doslova „dotknout vědy“.

Více o akademii

čemu se věnuje
junior akademie?

A co je to vědecký deníček? V rámci něho budete každý sám pracovat na projektech, budete jej využívat pro soutěže anebo si sem můžete zapisovat jen tak technické „něco“, tedy co vás napadne, co vás zaujme a co zajímavého ve spojení s technikou zažijete ve vašem životě.

Všechny vaše aktivity zapíšeme do indexu, takže z vás po dobu projektu bude téměř vysokoškolák. Pro ty z vás, kteří ke konci školního roku sesbírají nejvíce bodů za nejrůznější aktivity, jsme jako odměnu připravili letní technický tábor zdarma. Tady zažijete spoustu legrace, her a aktivit, navíc také setkání se zajímavými osobnostmi české vědy.

Pozor soutěž Přihlásit se

Novinky,
aneb co se kde šustlo

14. 10. 2013

Je tu soutěž "ROBOTICA"!

Chceš vyhrát cyhtrý telefon Samsung Rex 70? Pak není nic jednoduššího, než se zúčastnit soutěže "ROBOTICA". Odpověz na 3 jednoduché... Více

23. 7. 2013

VIP hosté a lektoři na letním vědeckém táboře

Ahoja naši akademici, víte že na letním vědeckém táboře Junior Akademie, kromě báječného táborového programu, plného vědeckých... Více

Archiv novinek

Kalendář akcí,
exkurzí a termínů kroužků

Duben
PoÚtstČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Galerie,
a něco ke stažení

Fotogalerie

Zajímá tě, jak to vypadalo na letním táboře ČVUT, nebo co můžeš vidět na různých fakultách? Tak si prohlédni spoustu fotek, které můžeš i okomentovat.

Zobrazit fotogalerie

Video z gymnázia dašická

Čím by chtěli být a jaký mají vzor žáci z pardubického Gymnázia Dašická? To se můžeš dozvědět v naší videoreportáži.

Prohlédnout video

Tapeta na plochu "Kladka"

Tapeta na plochu "Plíce"

Další vylepšení

Kontaktujte nás a ptejte se
na co chcete

Klára chtěla být už ve škole učitelkou, aby si mohla užívat pořádně dlouhé prázdniny a vyrážet na nejrůznější výlety s rodinou a kamarády. To se jí teď v rámci projektu Junior Akademie tak trochu splnilo, jen s těmi prázdninami to zatím není tak horké. Musí být totiž i v létě stále ve střehu, protože tady tomu celému, jakožto odborný garant, v podstatě velí :-).

Další kontakty
best websites